Czy warto korzystać z Senuto? Omówienie narzędzia do SEO

Senuto to polskie narzędzie analityczne do monitorowania SEO. Ułatwia ono pozycjonowanie oraz pozwala zoptymalizować strony oraz strategie marketingu internetowego pod kątem SEO, przyczyniając się do zwiększenia ruchu z wyszukiwarki Google oraz wypromowania witryny w SERP.

Narzędzie do audytu SEO – Senuto

Aplikacja Senuto działa w modelu SaaS i jest rozwijana od 2014 roku. Przez ten okres była wielokrotnie uaktualniana i rozbudowywana o nowe funkcje. Dzisiejsze Senuto różni się od tego, które było dostępne jeszcze przed kilkoma miesiącami. I zapewne za parę miesięcy też będzie wyglądało inaczej, oferując użytkownikom więcej możliwości.

Senuto to przede wszystkim narzędzie do monitorowania SEO i analityki SEO. Jego główne elementy to analiza widoczności, monitoring i analiza SERP, a także baza słów kluczowych. Na aplikację składa się szereg narzędzi, które umożliwiają skuteczny audyt SEO. Pozycjoner znajdzie tu wiele rozwiązań, które ułatwią mu pracę, przyspieszą ją i pozwolą zebrać informacje niezbędne do efektywnego prowadzenia biznesu. Senuto pozwala monitorować nie tylko własną witrynę, ale i konkurencję. Dzięki temu można podążać za aktualnymi trendami na rynku, a optymalizacja SEO strony jest poparta odpowiednimi danymi.

Senuto jest polskim projektem, z którego korzysta nawet 80% specjalistów z branży SEO w kraju. Aplikacja jest też jednak kierowana na zagraniczne rynki. Dzięki angielskiej wersji językowej sięgają po nią agencje SEO i analitycy SEO z innych państw Europy oraz Ameryki.

Senuto – co to narzędzie potrafi?

Zasadniczym elementem Senuto jest moduł o nazwie „Analiza widoczności”. Umożliwia on analizę wybranych domen pod kątem ich pozycji SERP i ogólnej kondycji SEO. Wskazuje, jak zmieniała się pozycja strony w Top wynikach wyszukiwania Google, czy dochodzi do kanibalizacji słów kluczowych, jakie są cechy fraz i jakie słowa kluczowe generują ruch na stronie. Pozwala też porównać się z konkurencją.

Moduł ten jest przydatnym narzędziem, gdy celem użytkownika jest poprawa pozycji SERP i sprawdzenie skuteczności prowadzonej kampanii SEO oraz działań w zakresie pozycjonowania. Można dzięki niemu przekonać się, czy wdrażane strategie SEO są efektywne. Podpowiada tym samym, co należałoby zmodyfikować.

Istotnym elementem Senuto jest również monitoring. Ta funkcja aplikacji pozwala na bieżące śledzenie zmian w obrębie wybranej frazy czy URL i to w odniesieniu do konkretnej lokalizacji – miasta, regionu czy kraju. Monitoring Senuto pozwala też analizować widoczność w snippetach Direct Answer oraz Google Maps.

Niezwykle przydatnym instrumentem Senuto jest baza słów kluczowych. Jest to bardzo rozbudowane narzędzie, które daje wgląd we frazy kluczowe, aktualne trendy wyszukiwania, a także prezentuje powiązania semantyczne i grupy słów, co znacznie ułatwia planowanie oraz tworzenie treści SEO na stronę. Ważnym elementem bazy są pytania oraz frazy długiego ogona. Baza słów kluczowych pomaga w optymalizacji strony pod kątem SEO oraz pozyskaniu większego i bardziej wartościowego ruchu z wyszukiwarki.

Senuto ma też inne funkcjonalności i jest stale rozwijane, co jest gwarancją tego, że w przyszłości pojawią się nowe rozwiązania lub aktualne zostaną rozbudowane. Przykładem mogą być moduły Content Planner oraz Writer, które aktualnie są dostępne w wersji beta. Ten pierwszy instrument jest wsparciem w zakresie planowania treści na stronę. Drugi pomaga w ich tworzeniu i optymalizacji pod kątem SEO.

senuto analiza fraz
Senuto

Narzędzie do monitorowania SEO – czy warto korzystać z Senuto?

Senuto to narzędzie przeznaczone przede wszystkim do komercyjnego zastosowania. Dlatego sięgają po nie agencje SEO, pozycjonerzy, content managerzy, specjaliści od marketingu, biznesmeni z branży e-commerce, właściciele sklepów internetowych, a także copywriterzy. Z platformy skorzystać mogą jednak również blogerzy, twórcy stron i inne osoby, które potrzebują narzędzia SEO na własne potrzeby.

Senuto cennik ma na tyle atrakcyjny, że dostęp do aplikacji mogą wykupić zarówno duże firmy, jak i indywidualni przedsiębiorcy. Aktualnie, przy założeniu, że wykupimy dostęp od razu na cały rok, cennik Senuto wygląda tak:

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, by wykupić dostęp miesięczny lub skorzystać z czternastodniowego okresu próbnego, a następnie intensywnie wykorzystać możliwości, jakie daje Senuto. Senuto jest narzędziem o dużej użyteczności, a zarazem łatwym w obsłudze, czytelnym i szczegółowym, jeśli chodzi o dostarczane dane. Aplikacja ma kompleksowy charakter. Oferuje mobilny dostęp i integrację z innymi aplikacjami przydatnymi w działaniach SEO (np. Google Analytics). Każdy, kto zajmuje się pozycjonowaniem, powinien przynajmniej wypróbować Senuto, by sprawdzić, czy to właśnie to narzędzie jest tym idealnym, które umożliwi profesjonalny audyt SEO.